Holotrtky

Textilné nepremokavé plienky na hranie 

Eko verzia nepremokavej plienky, ktorú maminy bežne používajú ako prebaľovaciu podložku či jednoducho podložku pod malého nahacina. Je vyrobená z najjemnejšej bavlny s certifikátom GOTS (mušelín), podšitá hydrofóbnou látkou, ktorá tekutinu 💦 alebo 💩 neprepustí na postieľku, posteľ, zem či akékoľvek miesto, kde práve holotrtíte. Zašpinenú Holotrtku jednoducho šmaríte do práčky na 30ku a vyperiete. Žehliť môžete na nízkej teplote, aby sa nepoškodil hydrofóbny povrch. Nuž a po uschnutí môžete veselo používať ďalej 🤗Pár slov k vynálezu :)

S Dariou máme taký ranný rituál. Ako sa zobudí, vyzlečiem ju do naha a ide sa hrať do postieľky. Ja sa zatiaľ dám trošku dokopy, odšťavím zeler, pripravím kočík a deň sa môže začať. Ona sa medzičasom ponaťahuje, vypuká, vyciká...vykaká...

Používala som jednorazové podložky, ale veľmi ma trápilo to množstvo odpadu. Začala som potom vystrihávať ocikané časti v snahe používať podložku čo najdlhšie, ale nebolo to ono :(

A tak ma raz napadlo vyrobiť Holotrtky :)

Materiál

V poslednej dobe som si nesmierne obľúbila mušelín. Je to jemná prírodná dvojitá gázovina s certifikátom GOTS (GLOBAL ORGANIC TEXTILE STANDARD), ideálna pre detičky. Druhú vrstvu tvorí hydrofóbna šušťáková látka, ktorá jednoducho neprepustí vodu...tadáááá....nepremokavá plienka na hranie je na svete :)

Obe látky je možné prať na 30ke v práčke. Už sme teda neraz otestovali aj 40ku so žlčovým mydlom a všetky "nehody" sa krásne vyprali :)


Mám 3 rozmery, ktorých miery sa môžu líšiť. Nakoľko sa snažím využiť vždy čo najviac kúpenej látky, niekedy mi vyjde Holotrtka so šírkou 55cm a niekedy 57cm. Cena je rovnaká a osobne v nich nevidím rozdiel. Ak však potrebujete presný rozmer, napíšte mi a vyrobím na mieru. 

S = cca 70 x 45 cm

 17 eur

Volám to kočíková veľkosť, lebo sme ju využívali najmä v lete a v kočíku. Na balkóne, v tieni. Len tak sme vegetili.

Táto veľkosť je ideálna pre malé detičky, napríklad na prebaľovací pult či na masáž.


M = cca 70 x 52 cm

23 eur

Takzvaná postieľková veľkosť. Máme rozmer postieľky 120 x 60 cm a ideálne tam zapasuje na holotrtie rána.

Moja obľúbená veľkosť. Podľa mňa ideálna na pasenie koníkov. Dieťatko má dostatok priestoru aj pri otáčaní na bruško či na chrbát. 


L = cca 70 x 70 cm

27 eur

Na hranie a pivotovanie a pretáčanie sa a iné bábatkovské šialenstvá 


Zaujali vás Holotrtky? Napíšte mi správu a ja Vám ukážem aké mám aktuálne ušité. Aké látky mám u seba a teda aké viem vyrobiť. Prípadne sledujte môj instagram kde dávam aktuálne zvýhodnené kombá viacerých kusov :)

Prosíte si Holotrtku?